Teresa Bernadetta Kulik

Prof. zw. dr hab. n. med. Teresa Bernadetta KulikProf. zw. dr hab. n. med. Teresa Bernadetta Kulik – Kierownik Katedry Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (od 2006 r.).
Magister pielęgniarstwa – 1979r.  AM w Lublinie.
Doktorat 1991r.- wyróżniony nagrodą Rektora AM. Habilitacja 1996r.
Tytuł profesora zwyczajnego – 2005r.
Prodziekan na Wydziale Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu - 2 kadencje (od 1999 r.).
Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu od 2005 do 2012 roku.

Członek Komisji Akredytacyjnej Uczelni Medycznych ( jedna kadencja od 2004 r.).
Specjalizacja I stopnia w zakresie Medycyny Społecznej (1998r.).
Specjalizacja ze Zdrowia Publicznego ( 2012r.).

Dorobek naukowy: 1623,50,50 PK., 22,952 IF. Promotor wielu prac magisterskich i doktorskich. Recenzent wielu rozpraw doktorskich oraz recenzent dorobku naukowego o nadanie tytułu profesora w zakresie medycyny i nauk o zdrowiu i recenzent dorobku naukowego o nadanie stopnia doktora habilitowanego w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Zdrowia Publicznego (od 2016 r. ). Aktywnie uczestniczy w pracach wielu komisji. Pełni funkcję członka Wojewódzkiej Rady do Spraw Potrzeb Zdrowotnych dla województwa lubelskiego, jest członkiem zespołu do spraw opracowania Programu Wsparcia i Aktywizacji Seniorów na terenie Miasta Lublin na lata 2021-2025 oraz zespołu do spraw opracowania Programu Zdrowia dla Miasta Lublin. Jest członkiem Rady ds. Wspierania i Rozwoju Kadr w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego w Warszawie.