Renata Stępień

RenataStepienDr n. med. Renata Stępień

Przygotowanie zawodowe obejmuje:

• Magisterium – 1992 rok, Akademia Medyczna w Lublinie, mgr pielęgniarstwa;
  • Doktorat : 2006 rok, Akademia Medyczna im. prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie, I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym, doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej Promotor: Prof. zw. dr hab. Irena Wrońska
  • Studia Podyplomowe: 2010/11- Prawo Medyczne, Bioetyka i Socjologia Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 2013/14 - Zarządzanie w ochronie zdrowia - Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu.
  • Specjalizacja: 2013 rok, w zakresie Pielęgniarstwa chirurgicznego.

Pełnione funkcje:

Aktualne 1. V-ce Dyrektor Instytutu Nauk Medycznych – 2015-nadal. 2. Członek Senatu UJK 3. Członek Senackiej Komisji Dydaktycznej.4.Członek Uniwersyteckiej Komisji ds. Jakości Kształcenia. 3. Członek Wydziałowej Komisji Jakości Kształcenia, Kierunkowego Zespołu ds. Programów Kształcenia (2013- nadal).

Przeszłe: 1. Kierownik projektu systemowego Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJK w Kielcach ( 2008 – 2015). 2. Członek Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Członek: Uczelnianej Komisji Wyborczej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w latach 2008-12 i 2012- 2016 (Z-ca przewodniczącego) . Członek Wydziałowej Komisji Bioetycznej ( I kadencja 2008-2012; II kadencja 2012- 2015)

Osiągnięcia naukowe: Opublikowanie - 97 prac o łącznej punktacji MNiSW 307,5 pkt i 5,140 Impact Factor; czynny udział w 27 konferencjach krajowych i międzynarodowych z prezentacją 88 wystąpień. Organizacja 4 konferencji naukowych i naukowo-szkoleniowych. Współpraca naukowa: członek międzynarodowego projektu badawczego w latach 2012-2013 finansowanego z Funduszu Wyszechradzkiego: Standard Grand No.21210329 . Quality of life of patients with diabetic foot ulcer in Visegrad countries – DIAFQOL.

Członkostwo: Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Polskiego Towarzystwo Gerontologiczne, Świętokrzyska Izba Pielęgniarek i Położnych