en      pl

Sylwetki prelegentów

 

 Speakers' profiles

Renata Stępień

RenataStepienDr n. med. Renata Stępień

Przygotowanie zawodowe obejmuje:

  • Magisterium – 1992 rok, Akademia Medyczna w Lublinie, mgr pielęgniarstwa;
  • Doktorat : 2006 rok, Akademia Medyczna im. prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie, I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym, doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej Promotor: Prof. zw. dr hab. Irena Wrońska
  • Studia Podyplomowe: 2010/11- Prawo Medyczne, Bioetyka i Socjologia Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 2013/14 - Zarządzanie w ochronie zdrowia - Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu.
  • Specjalizacja: 2013 rok, w zakresie Pielęgniarstwa chirurgicznego.

Pełnione funkcje:

Aktualne 1. V-ce Dyrektor Instytutu Nauk Medycznych – 2015-nadal. 2. Członek Senatu UJK 3. Członek Senackiej Komisji Dydaktycznej.4.Członek Uniwersyteckiej Komisji ds. Jakości Kształcenia. 3. Członek Wydziałowej Komisji Jakości Kształcenia, Kierunkowego Zespołu ds. Programów Kształcenia (2013- nadal).

Przeszłe: 1. Kierownik projektu systemowego Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJK w Kielcach ( 2008 – 2015). 2. Członek Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Członek: Uczelnianej Komisji Wyborczej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w latach 2008-12 i 2012- 2016 (Z-ca przewodniczącego) . Członek Wydziałowej Komisji Bioetycznej ( I kadencja 2008-2012; II kadencja 2012- 2015)

Osiągnięcia naukowe: Opublikowanie - 97 prac o łącznej punktacji MNiSW 307,5 pkt i 5,140 Impact Factor; czynny udział w 27 konferencjach krajowych i międzynarodowych z prezentacją 88 wystąpień. Organizacja 4 konferencji naukowych i naukowo-szkoleniowych. Współpraca naukowa: członek międzynarodowego projektu badawczego w latach 2012-2013 finansowanego z Funduszu Wyszechradzkiego: Standard Grand No.21210329 . Quality of life of patients with diabetic foot ulcer in Visegrad countries – DIAFQOL.

Członkostwo: Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Polskiego Towarzystwo Gerontologiczne, Świętokrzyska Izba Pielęgniarek i Położnych

 

Anna Szczypta

AnnaSzczyptaAnna Szczypta Dr n.med., magister pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego.

Obszar zainteresowań naukowych związany jest z zakażeniami szpitalnymi, higieną oraz epidemiologią Pracuje naukowo i dydaktycznie w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Od 24 lat łączy teorię z praktyką pracując jako pielęgniarka epidemiologiczna w Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie.
Przez 7 lat pełniła funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego dla województwa małopolskiego a od lutego 2018 roku realizuje zadania jako konsultant krajowy w tej samej dziedzinie.

Beata Guzak

BeataGuzak 293x438Beata Guzak, Pielęgniarka, pedagog, specjalista w dziedzinie higieny i epidemiologii oraz pielęgniarstwa w opiece długoterminowej, ekspert branży medycznej przy wdrażaniu i certyfikowaniu systemów zarządzania jakością. Autor i współautor publikacji w czasopismach naukowych i popularno-naukowych dotyczących pielęgniarstwa oraz problemów opieki nad chorym.

Organizator, współorganizator i prowadzący spotkań naukowych, warsztatów i kilku konferencji o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim skierowanych do środowiska pielęgniarek. Delegat do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu od V kadencji, zaangażowana w pracę samorządu jako członek komisji problemowych; inicjatorka spotkań i przez kilka lat przewodnicząca zespołu pielęgniarek ds. opieki długoterminowej przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Opolu. Konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej w latach 2014 - 2020.
Obszary szczególnych zainteresowań to opieka długoterminowa, epidemiologia i jakość.

Drogę zawodowa rozpoczęła w roku 1988r uzyskując dyplom pielęgniarki. W roku 1992 ukończyła Wydział Pielęgniarski Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu). W roku 2014 ukończyła Podyplomowe Studia Zarządzanie w Podmiotach Leczniczych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu

W 2018 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu w oddziale anestezjologii i intensywnej opieki medycznej, Specjalistycznym Szpitalu Zespolonym we Wrocławiu w oddziale chirurgii dziecięcej oraz Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Wałbrzychu na stanowisku pielęgniarki anestezjologicznej.

Od 1996 roku zatrudniona w Brzeskim Centrum Medycznym, początkowo na stanowisku asystenta ds. sanitarno-epidemiologicznych, od roku 2001 na stanowisku kierownika Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, a od 2016 roku jako Naczelna Pielęgniarka.

W styczniu 2019 roku została powołana przez Ministra Zdrowia na stanowisko Dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.

Krystyna Ptok

KrystynaPtok 250x263Krystyna Ptok – pielęgniarka, mgr socjologii (Uniwersytet Śląski w Katowicach).
Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (od 2017r.), Wiceprzewodnicząca Forum Związków Zawodowych, Przewodnicząca Branży Ochrony Zdrowia FZZ reprezentującej 10 organizacji związkowych działających w ochronie zdrowia. Działacz związkowy na wszystkich szczeblach Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych: Od 1998 r. Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, organizacji zrzeszającej ponad 1000 członków i obejmującej 18 pracodawców. Od 1999r. do 2013r. I wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Śląskiego, w latach 2013-2017r. Przewodnicząca tego Regionu. Członek Zarządu Krajowego OZZPiP od 2005 r. do 2017r.

Podejmuje działania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony pracy pracowników zatrudnionych w ochronie zdrowia i pacjentów. Zaangażowana w sprawy zawodowe i społeczne.
W okresie 2005-2013 Członek i Przewodnicząca Powiatowej Rady Zatrudnienia w Katowicach z ramienia Forum Związków Zawodowych. W latach 2004-2009 organizatorka kursów dokształcających dla pielęgniarek z zakresu EKG pod patronatem Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach i Fundacji Kardiochirurgii, w których wzięło udział kilkaset uczestników.
Wykładowca na kursach z dziedziny opieki długoterminowej dla pielęgniarek organizowanych przez OIPiP w Katowicach.
Przez dwie kadencje Członek Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, od 2015 r. Członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.

 

Sponsors