Ewa Borowiak

EWA BOROWIAK, dr hab. n. o zdrowiu. Pielęgniarka.EWA BOROWIAK, dr hab. n. o zdrowiu. Pielęgniarka.
Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego i geriatrycznego.

Profesor uczelni. Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu ds. Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Zachowawczego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Absolwentka Wydziału Pielęgniarskiego Akademii Medycznej w Lublinie.

Od 2002r związana z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Oddziałem Pielęgniarstwa i Położnictwa. Obecnie zatrudniona w Zakładzie Pielęgniarstwa Zachowawczego.

W swoim dorobku naukowym ma ponad 78 prac oryginalnych (w tym 7 ze wskaźnikiem IF) oraz kilkanaście rozdziałów w podręcznikach.
Główne zainteresowania naukowe obejmują problematykę Całościowej Oceny Geriatrycznej, problemów życiowych i pielęgnacyjnych osób w podeszłym wieku oraz zganienia zawodowe pielęgniarek i położnych.