Dorota Kozieł

dr hab n. o zdr. Dorota Kozieł , prof. UJK w KielcachDorota Kozieł dr hab n. o zdr., prof. UJK w Kielcach – prorektor ds. medycznych UJK, nauczyciel akademicki, pielęgniarka, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego, konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego.

Absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie organizacji, zarządzania i ekonomiki w opiece zdrowotnej w Szkole Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 2008 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stopień doktora habilitowanego nauk o zdrowiu nadała Rada Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UJK w 2016 roku na podstawie cyklu publikacji w zakresie epidemiologii i przebiegu klinicznego ostrego zapalenia trzustki.

Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki chirurgii i pielęgniarstwa chirurgicznego, gastroenterologii, uwarunkowań genetycznych chorób ze szczególnym uwzględnieniem chorób trzustki i otyłości. Ważnym nurtem badań są prace nad wpływem czynników społeczno-demograficznych i stylu życia na ryzyko otyłości, zaburzeń lipidowych i zespołu metabolicznego oraz polityka senioralna i gerontologia.

Dorobek naukowy zawiera publikacje ponad 110 publikacji o łącznej punktacji 822 MNiSW/KBN do 2018r. i 995 pkt. od 2019-2020 r.; 66,763 IF, Index Hirscha (Web of Science) 10.