Mariusz Wysokiński

Dr hab. n. o zdr. Mariusz WysokińskiDr hab. n. o zdr. Mariusz Wysokiński
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa – promocja zdrowia i edukacja zdrowotna, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego, absolwent studiów podyplomowych „Geriatria i opieka długoterminowa” CMUJ w Krakowie.
Adiunkt w Zakładzie Podstaw Pielęgniarstwa i Dydaktyki Medycznej.

Autor i współautor licznych publikacji z zakresu opieki geriatrycznej, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, oceny zapotrzebowania na opiekę pielęgniarką.
Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Członek Rady Redakcyjnej czasopisma Journal of Nursing & Care, Członek Rady Naukowej czasopism: Gerontologia Polska, Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej. Recenzent artykułów w czasopismach z IF oraz artykułów w czasopismach polskich.

Zaangażowany w proces kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych w ramach, którego nawiązał współpracę z licznymi ośrodkami kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych w kraju.

Stypendysta programu Leonardo da Vincii.