Beata Karakiewicz

BeataKarakiewicz Prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie pracuje od 1997 r. Jest kierownikiem Katedry Medycyny Społecznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Pełni funkcję dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
w kadencji 2012-2016, 2016-2020 i 2020-2024.
Pełni funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej Dyscypliny Nauki o Zdrowiu oraz Przewodniczącej Rady Dydaktycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Pani Profesor jest również Senatorem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie – w kadencji 2012-2016, 2016-2020 i 2020-2024.
Jest członkiem Uczelnianego Zespołu ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia – jako Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Prof. Karakiewicz była Pełnomocnikiem Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecie ds. profilaktyki uzależnień oraz pełnomocnikiem Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecie ds. zdrowia publicznego. Pani Profesor była członkiem Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia; prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego; vice-przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Środowiskowej; członkiem Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk; członkiem Rady Naukowej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w Warszawie; członkiem European Public Health Association.

Profesor dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz jest promotorem 27 zakończonych przewodów doktorskich, recenzentem w postępowaniach habilitacyjnych oraz postępowaniach o nadanie tytułu profesora.
Profesor Beata Karakiewicz należy do Towarzystwa Medycyny Środowiskowej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest aktywnym członkiem European Public Health Association. Jest również specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Jest kierownikiem studiów podyplomowych „MBA w sektorze ochrony zdrowia”.

Utworzyła Ośrodek Kształcenia w Zakresie Zdrowia Publicznego - specjalizacje z zakresu zdrowia publicznego.

Profesor Beata Karakiewicz od ponad 20 lat zajmuje się pracą naukową i badawczą. Główny punkt zainteresowań naukowo - badawczych Pani Profesor stanowi problematyka dotycząca zagadnień z zakresu zdrowia publicznego i medycyny środowiskowej, zarządzania i organizacji w pielęgniarstwie i położnictwie. Tematyka wielu publikacji dotyka problemów osób niepełnosprawnych zarówno fizycznie jak umysłowo, chorych przewlekle, uzależnionych od środków psychoaktywnych i zakażonych wirusem HIV.

Pani Profesor Beata Karakiewicz obecnie współpracuje naukowo z Faculty of Nursing & Health Sciences Bethlehem University in the Holy Land w Izraelu, z Uniwersity of British Columbia w Vancuwer - w Kanadzie oraz z Uniwersytetem w Maladze – w Hiszpanii.