Joanna Gotlib

JoannaGotlibMSTeams1Profesor dr hab. n. med. i n. o zdr. Joanna Gotlib

Członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego XII kadencji (2018/2021).
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w latach 2019-2020. Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w latach 2026-2019
od 2013 roku kierownik Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ WUM

Management Committee Member w Międzynarodowym Projekcie Badawczym RANCARE “Rationing - Missed Nursing care: An international and multidimensional problem” realizowanego w ramach Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych COST ACTION CA15208. EU Framework Programme Horizon 2020.

Partner w Projekcie “E-TLEBP Toolkit: Providing a Teaching and Learning Open and Innovative Toolkit for Evidence-based Practice to Nursing European Curriculum” w ramach program the Erasmus+ Key Action 2 (KA2).

Kierownik Projektu FS 154 „KOMPETENCJE-PRACA-SUKCES Podnoszenie kompetencji studentów WUM jako element zwiększający ich szanse na rynku pracy”.

Kierownik Projektu FS177 „Wdrożenie e-usług do obsługi procesów zwianych z edukacją i egzaminowaniem w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym”.

Promotor w czterech zakończonych przewodach doktorskich prowadzonych w Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM. Recenzent w 5 zakończonych przewodach doktorskich.

Autorka ponad 240 prac naukowych opublikowanych w krajowym i światowym piśmiennictwie naukowym. Zainteresowania naukowe dotyczą szeroko pojętych zagadnień edukacji medycznej w obszarze nauk o zdrowiu.