Anna Bednarek

AnnaBednarekDr hab. n. o zdr., dr n. med., mgr piel. Anna Bednarek jest adiunktem w Katedrze i Zakładzie Pielęgniarstwa Pediatrycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Posiada specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego oraz w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, a także z zakresu medycyny społecznej I stopnia.
Zajmuje się problematyką zdrowia i choroby w wieku rozwojowym, w tym realizacją szczepień ochronnych u dzieci w populacji ogólnej oraz z grup ryzyka.
Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych oraz rozdziałów w monografiach i podręcznikach.
Wielokrotnie uczestniczyła jako prelegent w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej ze studentami kierunków pielęgniarstwo i położnictwo, a także jako wykładowca na kursach specjalizacyjnych oraz doskonalących dla pielęgniarek i położnych.