Wiesław Fidecki

WiesławFideckiWiesław Fidecki, dr n. med., pielęgniarz
Profesor uczelni, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Absolwent Wydziału Pielęgniarskiego Akademii Medycznej w Lublinie.
Pracownik Zakładu Podstaw Pielęgniarstwa i Dydaktyki Medycznej Katedry Rozwoju Pielęgniarstwa UM w Lublinie.
Pielęgniarz specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego oraz pielęgniarz specjalista w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Ukończył studia podyplomowe w zakresie Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe Geriatria i Opieka Długoterminowa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Sekretarz czasopisma Gerontologia Polska oraz Redaktor tematyczny działu Pielęgniarstwo Geriatryczne w czasopiśmie Pielęgniarstwo w Opiece Długoterminowej.
Autor i współautor publikacji dotyczących: pielęgniarskiej opieki geriatrycznej, jakości życia, zachowań zdrowotnych oraz kształcenia medycznego.