Lidia Perenc

LidiaPerencLidia Perenc

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Po uzyskaniu tytułu zawodowego lekarza została specjalistą pediatrii i rehabilitacji medycznej.

W 2004 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych na Śląskiej Akademii Medycznej na podstawie rozprawy pt. „Rozwój somatyczny dzieci operowanych z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej”.
W 2018 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk o zdrowiu w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Od 1999 roku jest zatrudniona na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie jest dyrektorem Instytutu Nauk O Zdrowiu tej uczelni. Jednocześnie jest zatrudniona w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego nr 2 w Rzeszowie.