Mariusz Panczyk

MariuszPanczykDr hab. n. o zdr. Mariusz Panczyk

Od 2008 roku zawodowo związany z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Adiunkt w Zakładzie Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu, kierownik Pracowni Ewaluacji i Doskonalenia Kształcenia Medycznego. Od 2019 roku Pełnomocnik Rektora ds. Jakości Kształcenia na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Uczestnik dwóch międzynarodowych projektów badawczych: Projekt EBP e-Toolkit (Erasmus+) i Rationing-Missed Nursing Care (RANCARE, COST Action) oraz kierownik międzynarodowego projektu EDUNURSE Covid Challenge (NAWA). Jest głównym analitykiem danych w dwóch projektach naukowych Narodowego Programu Zdrowia finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Kieruje także realizacją dwóch grantów krajowych realizowanych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym: Mistrzowie Dydaktyki oraz Akredytacje zagraniczne (Ministerstwo Edukacji i Nauki). Projekty naukowe koncentrują się na ilościowej metodologii badań (badania epidemiologiczne i kliniczne). Wykładowca akademicki w zakresie projektowania badań, metodologii badań i biostatystyki.

Uczestnik zagranicznych wizyt studyjnych: Uniwersytet w Groningen (Holandia) i Uniwersytet Helsiński (Finlandia). Staże zagraniczne w ramach mobilności kadry dydaktycznej Erasmus+: Universidade da Madeira, Escola Superior de Saúde (Portugalia), Sheffield Hallam University (UK).

Trzykrotny stypendysta programu PROM (NAWA).
Autor ponad 50 publikacji indeksowanych w bazie PubMed/Medline oraz 40 rozdziałów w monografiach polskich i międzynarodowych indeksowanych w bazie Web of Science; Indeks Hirscha = 13; liczba cytowań według Google Scholar 850, sumaryczny IF = 112.6.