Grażyna J. Iwanowicz–Palus

Grazyna J Iwanowicz-Palus Dr hab. n. o zdr. Grażyna J. Iwanowicz–Palus

Położna, magister pielęgniarstwa, doktor nauk medycznych, doktor habilitowany w dziedzinie nauk o zdrowiu, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego oraz w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego.

Nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierownik Katedry i Zakładu Rozwoju Położnictwa, Konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Przewodnicząca Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno–położniczego, neonatologicznego oraz rodzinnego dla położnych.

Autor wielu prac i doniesień naukowych z dziedziny nauk o zdrowiu, nauk medycznych oraz członek wielu zespołów eksperckich w zakresie kształcenia przed i podyplomowego pielęgniarek i położnych, współautor standardów kształcenia na kierunku położnictwo oraz standardów opieki okołoporodowej.